GAZ 69 vs UAZ 469- forum renowacje odrestaurowany zabytkowy wterenie.pl

Fatal error: Call to undefined function LastPosts() in /home/admin/domains/wterenie.pl/public_html/_forum/_pokaz_posta.php on line 377
utworzono: 2013/01/31 22:24

GAZ 69 vs UAZ 469

Uaz » Gaz »

Post został dodany w grupie:

Rosyjskie samochody terenowe to miejsce dla posiadaczy i fanów terenówek takich jak Łada, Uaz czy Ga…»

15 użytkowników |50 wątków
Jak w temacie: Gaz 69 czy Uaz 469? Od dawna marzę o uazie ale właśnie dotarło do mnie, ze strasznie zjada je ruda! Doły drzwi czy nadkola wyglądają często żałośnie! A gaziory chociaż są dużo starsze to blachę mają jak dzwon! Co byście wybrali?

A kiedyś może dojdę do takiej kolekcji (tylko gdzie trzymać ;-))
gaz 67 -> gaz 69 -> uaz 469 
Marzenie! 

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/02/01 00:10
Szukaj wersji gaz 69a, czterodrzwiowy, tzw. komandorka. Jeden z piękniejszych samochodów terenowych moim skromnym zdaniem ;-)
Nie ma ich za dużo.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/02/01 08:45
miałem uaza kiedyś , teraz mam gaza, Gaz ma ten niepowtarzalny "ryjek";)
a wszystko to kwestia jaka kasą dysponujesz:)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/02/05 07:02
Radzę kupić Gaz - 69.
Mam gaza - 69, Samochód ma 52 - lat, а blachę mają naprawdę jak dzwon!
Uaz - 469 to musiałaby zohnyv.

http://www.youtube.com/watch?v=1y5cUIUXc-g

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/02/14 17:50

Witam!

Jetsem nowym właścicielem Gaz 69 z 1972r. Oprócz przejazdu od miejsca zakupu  ok. 350 km nie niałem doczynienia z tym samochodem. Po przejechaniu pierwszych 25 km nie wierzyłem że dojadę - udało się ale dla mniewszystko rzęziło trzeszczało i piszczało z natężeniem hałasu 110 dB. Na razie czytam literaturę i w związku z tym mam pytanie: Po co stosować sprzęgiełka w kołach przednich skoro jest przekładnia rozdzielcza wyłączająca napęd przedni?

kawcur

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/02/14 18:29

Witam!

Po co stosować sprzęgiełka w kołach przednich skoro jest przekładnia rozdzielcza wyłączająca napęd przedni?

Odpinając/rozłączając sprzęgieł-ka to tak jak byś odłączył całkowicie przedni most ->> korzyści więcej w baku Ci zostanie. Drzewiej nie było dostępności forum off-road-owych nie wspomnę już o internecie i aby zaoszczędzić na spalaniu ludkowie odpinali przedni wał. Proste doświadczenie podnieś do góry cały przód i zakręć kołami z zapiętymi sprzęgieł-kami i rozpiętymi ->> poczujesz różnice. 

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2013/02/14 21:07
Radzę kupić Gaz - 69.
Mam gaza - 69, Samochód ma 52 - lat, а blachę mają naprawdę jak dzwon!
Uaz - 469 to musiałaby zohnyv.

http://www.youtube.com/watch?v=1y5cUIUXc-g

Odpowiedź filmowa jest tendencyjna ;) oponki są różne-> GAZ jak dobrze zauważyłem to jakieś Simeksy a na Defenderze chyba AT. Nie mniej jak to się kiedyś mówiło gniotsa nie łamiotsa i oba auta są super z niewielką różnicą w takiej formie w GAZ-ie straszne przeciągi są ;) a i kierowca Defendera bardzo asekuracyjnie jechał ;)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/02/15 12:29

Witam!

Dzięki za wyjaśnienie tematu sprzęgiełek. Od byłego właściciela otrzymałem sprzęgiełka na wymianę, czyli z zeszlifowanym brutalnie zazębieniem.

Drążąc dalej temat: Czy kupić oryginalne czy nowsze, reklamowane w internecie.

Pozdrawiam!

kawcur

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/02/15 15:42
Jak On to zrobił że zeszlifował zęby??? najprawdopodobniej zapiął czyli wkręcił tylko z jednej strony lub nie wkręcił do oznaczonego miejsca->> są dwa karby/linie wł i wył tyle że po rosyjsku, no ja tak miałem dawno dawno temu ;)
Co do kupna może niech wykładnią będzie cena bo jeśli oryginalne 50% ceny wynalazku to chyba lepiej jest kupić,oby nie były potrzebne, 2 komplety. Podaj link do tych "lepszych". Ach mam sentyment do UAZ-ów to było moje pierwsze samochody terenowe z wygłuszonym tunelem, z podbitką ocieplającą pod plandeką, z tapicerką na drzwiach i szybą na korbkę->> moje przeróbki :)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/02/15 22:16

Jeden z linków dotyczących sprzęgiełek przednich piast - www.opony-4x4.pl   zakładka strony "Sprzęt off-road" gdzie podane są typy sprzęgiełek do różnych marek samochodów terenowych.

zgłoś naruszenie