UAZ hamulce tarczowe - przeróbka- forum naprawa części zamiennik wterenie.pl

utworzono: 2012/03/12 23:45

UAZ hamulce tarczowe - przeróbka

Post został dodany w grupie:

Rosyjskie samochody terenowe to miejsce dla posiadaczy i fanów terenówek takich jak Łada, Uaz czy Ga…»

15 użytkowników | 50 wątków

subskrybuj:

Zastanawiam się nad przeróbką UAZ'a na hamulce tarczowe. Słyszałem o takich wynalazkach. Dużo jest z tym roboty? Od czego dobrać zaciski, tarcze, pompę hamulcową (chyba, że oryginalna może zostać). No i najważniejsze - od czego wziąć tarczę kotwiczną do mocowania zacisku hamulcowego?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/03/17 13:41
A warto się bawić w taką kosztowną modyfikację i poprawiac fabrykę? Może lepiej częściej serwisować oryginalne hamulce, wymienić szczęki i samochód będzie jeszcze długo latał.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/09 09:58
kolego wszystko da sie  przerobić ja widziałem jak mój kumpel przerobił na tarczówki i dobrał zaciski z Lublina III i tarcze z Honkera 2000 , 2424 , tylko , że musiałbyś zmieniać zewnętrzną część zwrotnicy , i koszt tego na jedną stronę wynosi ok 1000 zł najlepiej zadzwoń do Tramotu w Poznaniu oni Ci powiedzą tam mają wszystko do Uazów i też zestawy do przerobienia na tarczówki  i na pewno będziesz musiał zmienić pompę hamulcową i serwo na większe  ...

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/13 08:56
Pompę hamulcową zostaw jeśli masz oryginalną. Tarcze hamulcowe dobierz od Suzy Vitary, zaciski od Poloneza Caro ( najlepiej Lucas'a). Będzie Tobie jeszcze potrzebna tarcza kotwiczna do zamontowania zacisków i redukcje do przewodów hamulcowych. Widziałem takie swego czasu na Allegro. Można ewentualnie też dorobić u tokarza. Całkowite koszty małe, czas pracy...hmm... w jeden dzień się można wyrobić o ile śruby nie są zapieczone.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/14 18:48

Dzięki za informacje chłopaki! Wszystko (prawie) jasne! Tylko skąd wziąć te tarcze kotwiczne do przymocowania zacisków?

I jeszcze jedno pytanie, robić tarczówki na obie osie czy tylko przód? (dużo samochodów, nawet nowych ma przód na tarczach i tył na bębnach)

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2012/06/06 21:07
Oryginalne hamulce są OK. Ale po przejechaniu przez wodę nie ma czym hamować.
Jeśli chodzi o przeróbkę: tarcze kotwiczne mają na Allegro, tarcze hamulcowe Suzuki Vitara zaciski polonez lucas.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/06/06 21:23

Znalazłem! Dzięki, komplet tarcz kotwicznych na oś kosztuje 89 zł.

Takie same zestawy idą na przód i tył? (tarcze kotwiczne, zaciski, tarcze hamulcowe)?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/06/06 23:07

a ile wyjdzie za całość na obie osie - części i montaż? lepiej sprawdź, żebyś się nie zdziwił ;-)

z drugiej strony działające hamulce - bezcenne ;-)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/08/13 15:51
Witam.aktualnie jestem w trakcie takiej przeróbki.Potrzeba tarcze kotwiczna -dostępna na alegro, zacisk od poloneza lucas girling oraz tarczę hamulcowa  z vitary(pełną), podkładka dystansowa o grubości ok 1 cm pod piastę koła ,symering,klocki hamulcowe polonez,łożyska oryginalne,podkładki a także felgi od daihatsu feroza lub vitary .W tarczy hamulcowej należy dotoczyć wewnętrzny otwór oraz powiększyć otwory szpilek, podłożyć podkładkę dystansowa pod piastę koła,oraz podkładki pomiędzy piastę a tarcze hamulcową.Łożyska zabezpieczyć śrubą i blaszana podkładką i wszystko skręcić.Koszt wszystkiego w granicach około 800zł plus własna robota.

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2013/08/15 21:48

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/08/15 21:57

Podgląd zdjęć na forum tylko
dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto lub zaloguj się

zgłoś naruszenie
wysłano: 2014/03/02 22:12
Witam czy kolega posiada jakieś wymiary takiej podkładki? i gdzie ona ma dokładnie się znaleźć ?

zgłoś naruszenie

strona główna forum

Ostatnie posty w grupie: Rosyjskie samochody terenowe, terenówki rosyjskie, Forum Łada, Gaz, Uaz

Ostatnie posty w pokoju: W garażu