Wiza do Kaliningradu - jak załatwić? - forum wyprawa trasa podróż wterenie.pl

utworzono: 2012/03/31 21:46

Wiza do Kaliningradu - jak załatwić?

Post został dodany w grupie:

Obwód Kaliningradzki 4x4 - grupa przeznaczona dla miłośników off roadu ekstremalnego. Nie tylko pod …»

13 użytkowników | 1 wątków

subskrybuj:

Chłopaki, wiza do Kaliningradu to to samo co wiza do Rosji? Tzn. jak wystawią mi wizę do Obwodu Kaliningradzkiego to będę mógł też na niej wjechać do Rosji? Jak to u nich wygląda?

A drugie pytanie - jak już mam wizę to można tam sobie swobodnie podróżować powiedzmy w 3-5 aut? Czy w obwodzie obowiązują jakieś generalne ograniczenia w ruchu turystycznym? Pytam ze względu na nasycenie tego terenu wojskiem.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/02 21:54
Podłączam się pod pytania, mnie też temat interesuje.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/06 07:29
Witam!

Wiza do Obwodu Kaliningradzkiego to normalna wiza na wjazd do Rosji czyli obejmuje także te Rosję, o ktora pytacie. Tak, można sobie podróżować jak kto tylko chce. wiadomo tez, ze policja w Rosji to instytucja, z ktora nie mamy zamiaru sie spotykac a juz GAI moze stanowic dla podrozujacych duzy problem. Pamietajmy, ze jestesmy w obcym kraju i niektorych przepisow nie znamy a nawet jesli te przepisy to wyysane z palca bzdury, nie majace pokrycia z rzeczywistoscia to przeciez nie bedziemy klocic sie z policjantem. Moim zdaniem warto jest miec przewodnika miejscowego. Chlopaki zreszta chetnie jezdza w teren. Ja organizuje tam wyjazdy od 3 lat, zalatwiam takze darmowe wizy dla uczestnikow naszych imprez. Mozecie poczytac i poogladac zdjecia na naszej stronie, postaram sie napisac takze troszke tu, na blogu. Na razie organizujemy wyjazdy na odbywajace sie tam imprezy off-road ale najprawdopodobniej w wakacje bedziemy organizowac jakis dluzszy wyjazd.

POZDR

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/07 13:44
Dzięki za info Socho, napisz coś o tych swoich imprezach. Pathfinderem na szosówkach i bez wyciągarki da radę? Ciężkie cioranie czy turystyczno-krajoznawczo? Z dziećmi czy bez? No i koszty jakie oczywiście.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/08 11:34
My jak pojedziemy latem to będzie trochę więcej błota ale tradycyjnie będziemy bawić się na plażach morza bałtyckiego, odwiedzimy lubliński las i generalnie będziemy szlajać się po całym obwodzie, często zupełnymi bezdrożami. Myślę, że większość trasy da się przejechać suv-em więc jeśli ktoś będzie chciał to zawsze może dołączyć. Jeśli zbierze się większa grupa to możemy podłączyć do ekipy gościa z kuchnią polową. My będziemy się bawić gdzieś w terenie lub zwiedzać ciekawe miejsca a on będzie zdążał na miejsce, gdzie będziemy biwakować i będzie przygotowywał posiłki, wieczorna imprezkę i śniadanko. To oczywiście tylko dla większej grupy jeśli będzie chętna ale fajnie to wszystko wygląda bo koszt od osoby to coś koło 20 zł za dzień od osoby a nie trzeba ciągnąć ze sobą kuchenek, lodówek i całego tego syfu.
Osoby, które dysponują suv-em raczej nie powinny mieć kłopotów, da się przecież połączyć to razem, w razie czego zawsze można objechać trudniejszy odcinek a niektóre suv-y naprawdę dobrze dają sobie radę w trudniejszym terenie(tu ogranicznik z reguły siedzi na fotelu pilota).
Koszta....na pewno jakieś 100 zł od osoby za zamieszanie związane z załatwianiem wizy, musicie mieć wykupione ubezpieczenie na okres pobytu z pokryciem min. 30000EUR(ok. 20 zł od osoby), tam na miejscu trzeba zapłacić przewodnikowi za jego czas ale te koszta ustalam przed wyjazdem i z każdym z osobna, z reguły jest to ok. 200-300 zł za dzień dla jednego przewodnika czyli zrzutka od całej ekipy.
Jeżdzimy także na imprezy off-roadowe organizowane przez kluby 4x4, z reguły są to imprezy, gdzie wpisowe jest jakieś symboliczne, 50 lub 100 zł ale jak dotychczas organizatorzy traktowali nas promocyjnie i nie wnosiliśmy opłat. Na najbliższej imprezie jest podobnie, wstęp dla Polaków jest bezpłatny. szkoda tylko, że jedziemy tylko w dwa samochody. Może na kolejną imprezę zbierze się więcej chętnych. Swoją drogą na ich imprezach jest klasa GRAND TURIZM gdzie startują samochody fabryczne, bez żadnych przeróbek.
Tak dla chętnych wstawię terminarz imprez, które na pewno się odbędą(może być tylko poślizg w te lub wewte):

1. 21-22 Kwiecień     1 Etap Mistrzostw Obwodu Kaliningradzkiego
2. 27-29 Kwiecień     dzień urodzin klubu Koenig-Trophy
3. 26-27 Maj            2 etap Mistrzostw Obwodu Kaliningradzkiego
4. 17-19 Sierpień      Festiwal 4x4
5. 14-16 Wrzesień     3 etap Mistrzostw Obwodu Kaliningradzkiego
6. 13-14 Pażdziernik  Błotna Wojna

Jeśli ktoś byłby zainteresowany i chciał się wybrać z nami to zapraszam. Kontaktujcie sie mailowo, podam warunki, które trzeba spełnić aby otrzymać wizę.

POZDR

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2012/04/09 19:07

No, potrafią się chłopaki zabawić ;-) To chyba raczej nie jest klasa Grand Turizm ;-)
Na ile wcześniej trzeba się do Ciebie zgłosić, żeby wziąć udział w imprezie?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/09 19:12
SochoW, a jak chce się jechać do Rosji samochodem firmowym to są jakieś dodatkowe kombinacje? Na Ukrainie trzeba mieć upoważnienie notarialne a w Rosji?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/09 19:33
Powiem tak, im szybciej tym lepiej. Musze zalatwić wpierw zaproszenie wiec to trwa 3-4 dni, potem skompletowanie dokumentow, 2-3 dni a konsulat zalatwia sprawe od 3 do 10 dni. Wiec 3 tygodnie wcześniej to minimum. Potem mozna nie zdążyć.
Sprawa samochodu firmowego wygląda tak, że najlepiej mieć potwierdzenie notarialne. Ale z doświadczenia wiem, że nasi pogranicznicy mogą się przyczepić, po rosyjskiej stronie nigdy problemów nie miałem. Ja mam auto na współwłasność i nikt mnie o nic nie pytał. Jednak....najlepiej coś mieć, wtedy człowiek jest spokojny.

POZDR

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/20 13:02
Przypominam, ze juz niedlugo odbedzie sie 2 etap Mistrzostw Obwodu Kaliningradzkiego w off-road (26-27 Maj).  Chetni proszeni sa o zgloszenia odpowiednio wczesniej, zebysmy mogli zalatwic zaproszenia i wizy. Jeszcze nie znam szczegolow 2 etapu ale wlasnie wybieramy sie na 1 etap wiec po powrocie bedziemy znali wiecej szczegolow.
Relacja z 1 etapu juz w przyszlym tygodniu na stronie www.socho.org.pl

Serdecznie zapraszamy!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/23 18:25
Witam!

Galeria z imprezy:

http://www.socho.org.pl/v/ off-road /1+etap+mistrzostw/

zapraszamy na 2 etap mistrzostw, to już z miesiąc!

Pozdrawiam

zgłoś naruszenie

Reklama

strona główna forum

Ostatnie posty w grupie: Obwód Kaliningradzki 4x4, Kaliningrad wycieczki, Off road w Kaliningradzie - wyprawy

Ostatnie posty w pokoju: Relacje z wypraw